Cikkek : Kőrös Andor: A csillagászat |
Kőrös Andor: A csillagászat
2008.05.21. 00:31
Andor cikkében a csillagászatról írt pár mondatot, mely szemben áll a kuruzslással. Szeretettel ajánlom a Kedves Olvasóknak ezt az igazságot!
Az embereket már régóta foglalkoztatja az a parányi sok pont, ami éjszaka az égen van. Igazából, hogy azok a fénylő pontocskák micsodák, az emberiségnek nagyon-nagyon sokáig fogalma sem volt róla. Mivel nem tudták megmagyarázni, ezért úgy gondolták, hogy azokból jósolni lehet, és hatással van az emberekre.
Azokat a tudósokat, akik ennek ellentmontak, és az égitestek valódi fizikáját írták le, mint pl. Kepler, üldözték és sokszor megesett, hogy ezeknek az embereknek vissza kellett vonniuk a tanaikat. Kepler fedezte fel a Nap körül keringő bolygók fizikai mozgását. Az ember tragédiájában Kepler azon kereseg, hogy ezeket a felfedezéseit senkinek nem mondhatja el, mert üldözik érte, csak horoszkópokat készíthet, amivel viszont elárulja a tudományt. Kepler is tisztában volt vele, hogy az égitesteknek semmi közük nincsen a Földön élő emberek életéhez, a Föld az egy bolygó a többi bolygó között, ami a Nap körül kering, mi pedig a Földön élünk. A többi bolygónak és a távoli csillagoknak semmi közük nincsen ahhoz, hogy itt a Földön mi mit csinálunk, se a jövőnket nem mondják meg, se semmit.
Amikor Keplernek horoszkópokat kellett csinálnia, úgy érezte, hogy elárulja a tudományt! Körülbelül ez olyan, mintha egy papot arra kényszerítenének, hogy kardokat kovácsoljon a katonáknak, amivel aztán majd ölik egymást.
Szoktam olvasni csillagászkönyveket, most idézek az egyikből:
"A primitív világban természetes volt, hogy az égitestekre úgy tekintettek, mint istenekre vagy legalábbis istenek lakóhelyére. A későbbiekben az a nézet ugyan módusult, ám mé mindig nagyon sokan hiszik, hogy a Nap, a Hold és a bolygók születéskor elfoglalt állása lényegesen befolyásolja a gyermek sorsát. [...]
A csillagképek alakzatainak az emberi sors szempontjából semmiféle jelentőségük nincs. Két csillag, amely az éggömbön egymáshoz nagyon közelinek tetszik és ugyanannak a csillagképnek a részét képezi, a térben rendkívül távol eshet egymástól. Például az Orion csillagkép két legfényesebb csillaga, a Betelgeuse és a Rigel a Földtől 500 illetve 900 fényévre van, vagyis a Rigel távoltása a Betelgeuse-től csaknem akkora, mint a Földtől, tehát mindössze arról van szó, hogy a két csillag a Földről nézve véletlenül közel azonos irányba esik. Ha viszont ezeket a csillagokat egy kettejük közé eső bolygóról szemlélnénk, akkor a Betelgeuse és a Rigel az ég két ellentétes oldalán helyezkedne el."
Összefoglalva, az egyetlen hiteles tudomány, ami a csillagokkal foglalkozik, az a csillagászat. Minden más, ami az emberek életét valamilyen módon összefüggésbe hozza a világűrben lévő égitestekkel, tudománytalan, haszontalan, nevetséges butítás. Ha hiteles tudomány lenne az okkultizmus vagy mit tudom én mi, akkor pl tanítanák az egyetemeken, de én még ilyen egyetemmel nem találkoztam, ahol ilyeneket tanítanak. Egyszerüen kuruzslás az egész. Sajnálatos, hogy még ma is van ilyen.
|